Pompy ciepła to nowoczesne i zarazem ekologiczne źródła ciepła pozyskujące energię cieplną z powietrza. Służą do ogrzewania mieszkań oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ale dlaczego właściwie mielibyśmy instalować takie urządzenia w naszych domach? Powodów jest co najmniej kilka. Przejdźmy do najważniejszych.

Pompa ciepła Panasonic

Pompa ciepła – czy warto?

6 powodów

  1. Pompa ciepła to czysta energia cieplna dla naszego domu. Nie produkuje dwutlenku węgla ani nie przyczynia się do powstawania smogu, co bardzo korzystnie wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.
  2. Ponadto dzięki połączeniu pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi zyskujemy darmowe ogrzewanie domu i neutralne środowiskowo.
  3. Montaż pompy ciepła jest korzystnym rozwiązaniem ze względu na ekonomiczną pracę urządzenia. Dzięki zastosowaniu sprężarek w technologii inwerterowej jesteśmy w stanie osiągnąć współczynnik COP na poziomie 5, a w pompach wyższej klasy nawet go przekroczyć. Oznacza to, że z 1 kW pobranej energii elektrycznej urządzenie wyprodukuje nam 5 kW energii cieplnej. Takie rozwiązanie sprawia, że pompa ciepła jest o 80% mniej energochłonna w porównaniu do zwykłego ogrzewania elektrycznego.
  4. Pompa ciepła sprawdza się w codziennej eksploatacji za sprawą zautomatyzowanej pracy. Poprzez zastosowanie zaawansowanej technicznie automatyki pompa sama zadba o nasz komfort termiczny oraz o to, żeby nie zabrakło ciepłej wody. Jest to możliwe dzięki zaprogramowaniu w urządzeniu krzywych grzewczych, które badając nieustannie temperaturę na zewnątrz oraz wewnątrz budynku, dostosowują pracę pompy do aktualnych warunków pogodowych – wystarczy nastawić ulubioną temperaturę, a pompa ciepła zajmie się całą resztą.
  5. Pompa ciepła to urządzenie elastyczne oraz wielozadaniowe. Poza ogrzewaniem domu oraz przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej nasza pompa może również zagwarantować, aby w lecie mieszkanie nie nagrzewało się zbyt mocno.
  6. W połączeniu z klimakonwektorami pompa ciepła stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej klimatyzacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione punkty, uważam, że nie trzeba nikogo więcej przekonywać, że pompa ciepła jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła w naszych domach.

Dlaczego pompa ciepła?