Gdzie można pozyskać dotacje na zakup pompy ciepła?

pompy ciepła ...

Decydując się na ogrzewanie budynku i wody przy pomocy pompy ciepła, zapewniacie sobie Państwo ciepło w domu, oszczędność energii, przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Oszczędność energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania wynika z tego, że energia wykorzystywana przez pompę jest dostarczana bez ograniczeń przez środowisko naturalne. System grzewczy wykorzystuje tylko, i to w niewielkiej ilości, energię elektryczną. Pozwala to poważnie ograniczyć roczne koszty ogrzewania domu a we wszystkich rynkowych zestawieniach ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła uznawane jest za najtańsze (nie licząc ogrzewania węglem czy drewnem).

Pompa ciepła?

czy jest dla każdego?

Powietrzne pompy ciepła z powodzeniem znajdą swoje zastosowanie zarówno w nowo-budowanych jak i modernizowanych obiektach. Urządzenia dedykowane do współpracy z instalacjami grzewczymi o niskiej temperaturze zasilania. Pompa ciepła zapewnia grzanie,chłodzenie budynków oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przy zachowaniu sezonowej klasy energooszczędności A++ / A+++.

Dofinansowanie pomp ciepła

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych oraz najtańszych w eksploatacji źródeł generowania energii wykorzystywanej do ogrzania budynków i podgrzania ciepłej wody użytkowej. Choć inwestycja nie należy do najtańszych, obecnie staje się coraz bardziej opłacalna z uwagi na możliwości pozyskania znaczącego dofinansowania.

Jak to działa?

Poznaj, jak działa pompa ciepła ziemia-powietrze

Jak działa

pompa ciepła powietrze-woda?

Pompa wykorzystuje powietrze z zewnątrz, które dzięki czynnikowi chłodniczemu i sprężeniu wytwarza ciepło, które wykorzystujemy do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w domu lub firmie.

Z czego składa się

pompa ciepła?

Elementami składającymi się na pompę ciepła jest: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny i parownik. Urządzenie nie spełniałoby swojej roli bez czynnika. Czynnik chłodniczy to ciecz, która znajduje się wewnątrz układu pompy ciepła.

Sterowanie

pompą ciepła?

Możemy zarządzać temperaturą w pomieszczeniu domu dzięki sterownikowi oraz aplikacji. Pompa ciepła wpisuje się również w technologiczne rozwiązania inteligentnego domu. Możemy zatem sterować jej pracą poprzez smartfon.

Budujesz nowy dom?

Montaż pomp ciepła Zielona Góra

Budując nowy dom jedną z kluczowych decyzji, którą musimy podjąć jest wybór odpowiedniego systemu grzewczego. Taka decyzja nie jest uzależniona wyłącznie od naszych preferencji, ale również od obowiązujących przepisów. Jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków nowoczesnych i najbardziej oszczędnych źródeł ciepła, które spełniają rygorystyczne normy, są powietrzne pompy ciepła. W przypadku domów nowo budowanych warto pamiętać, że pompy ciepła spięte z instalacją fotowoltaiczną stanowią źródło bezpłatnego zasilania. Dlatego pompy ciepła to bezpieczna inwestycja na lata.

Modernizujesz swój dom?

Naprawa pomp ciepła Zielona Góra

W dobie zaostrzonych norm środowiskowych, rozważając efektywną termomodernizację pod względem energetycznym, inwestorzy najczęściej decydują się na powietrzne pompy ciepła. Wybór ten podyktowany jest szeregiem czynników, z których najistotniejszym jest uzyskanie niższych kosztów ogrzewania budynku. Dodatkowym argumentem za jest możliwość połączenia pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, co pozwala na uzyskanie energii elektrycznej z bezpłatnej energii słonecznej. Pompa ciepła to oszczędna i ekologiczna alternatywa.